Alaplı Kasımlı İlköğretim Okulu Yılın En Kaliteli Kurumu Seçildi

PDFYazdıre-Posta

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Kasımlı İlköğretim Okulu Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında Zonguldak'ın "En Kaliteli Kurumu" seçildi.

Alaplı Kasımlı İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları kapsamında Zonguldak'ın "En Kaliteli Kurumu" seçildiklerini söyledi. Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bütün kurumlar ve okullar bazında yapılan müracaatlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplam Kalite Yönetimi İl Formatörleri ve il değerlendiricileri tarafından değerlendirilerek, alana saha ziyaretleri yapılarak en kaliteli kurum belirlendiğini belirten Yılmaz, Kasımlı İlköğretim Okulu'nun yılın en kaliteli kurumu kategorisinde Zonguldak'ı Mili Eğitim Bakanlığı'nda temsil edeceğini belirtti. Dereceye girmelerinden dolayı memnun olduklarını belirten Yılmaz, "Kalite arayışında Kasımlı İlköğretim Okulu'nun ilde birinci sıraya yerleşmesi, özverinin, fedakarlığın, planlı çalışmanın, çalışma azminin, takım ruhunun, pozitif anlayışın, veli okul işbirliğinin, sosyal sorumluluk almanın, görev bilincinin göstergesidir. Halk arasında geri kalmış bölge anlamında kullanılan marsa denilen bir yerleşim alanındaki eğitim yuvası bugün marka olmuştur. Kalite yolculuğunda geçmişten bu yana destek veren, emeği geçen gelmiş geçmiş bütün eğitim kadrosuna, yönetim kadrosuna, Alaplı ve civardaki eğitim gönüllülerine, okula az veya çok maddi manevi desteği dokunan bütün insanımıza Kasımlı İlköğretim Okulu ailesi adına teşekkür ederiz" dedi.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran da, Kasımlı İlköğretim Okulu'nun toplam kalite alanındaki bu başarısının örnek olduğunu belirterek, "Kasımlı İlköğretim Okulu ilçemizdeki model okullarımızdan biridir. Kasımlı İlköğretim Okulu'nda kaliteyi hakim kılmak için her alanda yapılan iyileştirmeleri, süreç içerisinde hep gözlemledik, yapılan çalışmaları yerinde gördük, bu okulumuzdaki hiçbir başarı, gelinen kalite seviyesi tesadüfi değildir. Ben bu anlamda okul yönetimine, idarecilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Zonguldak (İHA)

 

Yorumlar (1)Add Comment
Yücel Araç
Yücel Araç
Temmuz 08, 2012
95.8.21.113
Oy sayısı: +0
Tebrikler...

Bu mükemmel bir haber...Ben de tüm Kasımlı Ailesi'ni tebrik ediyorum.
Başarılarının devamını diliyorum.

Yorum yaz
 
 
daha küçük | daha büyük
 

busy Son Güncelleme: Pazar, 08 Temmuz 2012 15:21